Náš zborový spevokol sa stretáva takmer každý utorok o 18:30. Je nás okolo 23, z toho 8 mužov, ostatné ženy. Naše stretnutie začíname krátkym stíšením (ktoré si pripraví vždy jeden z nás), potom pokračujeme v nácviku piesní. Vo svojom repertoári ich máme okolo 20-25. Spievame pri rôznych príležitostiach, ako sú napríklad Vianoce, Veľká noc, svadby, Poďakovanie za úrody...ale aj k mnohým iným. Občas spievame s doprovodom syntetizátora, flauty, husieľ a gitary.

A.Sládkovič

23 jún 2009

resize_of_p6071343_resizeKňaz, národovec - aj tieto slová sa ozývali v našej zborovej miestosti, kde nám nedeľné popoludnie spríjemnili naši spevokolisti. Z prednášaných básní na nás dýchala poézia aj história.

Čítať ďalej: A.Sládkovič

Viera v básni človeka

16 nov 2008

Pod názvom „Viera v básni človeka“ sa v nedeľu 27. apríla uskutočnilo v zborovej miestnosti Ev. a.v. cirkvi v Hybiach stretnutie s poéziou, ktoré pripravili členovia hybského spevokolu.
V poetickom pásme sa prelínali básne Daniela Šovca, Andreja Hajduka a Milana Rúfusa s čítaním z Biblie, Tranoscia, spevom nábožných piesní a príhovorom zborového farára Stanislava Gregu. Emotívne podujatie umocnilo vystúpenie seniorky Liptovsko – oravského seniorátu Kataríny Hudákovej. Na záver milého podujatia sa účastníci stretli pri malom občerstvení, kde vo veľkej rozprave hovorili o vzťahu súčasníkov k poézii zameranej na vieru v Boha. Niekoľkými slovami sme si pripomenuli aj aktuálne výročie Tranoscia.
Vierka Rajniaková

FOTKY